Akustika

V prostředí s mizernou akustikou bude poslech se sebedokonalejší audio sestavou vždy průměrný. Kvalitní akustické podmínky patří k nezbytným předpokladům pohody prostředí. Moderní, minimalisticky zařízené obytné a reprezentativní prostory, konferenční místnosti, kanceláře s přemírou skla, betonu a tvrdých ploch vyžadují akustické doplňky pro zlepšení akustické pohody.

Hybridní akustický difuzor

€ 1 190

Zlepšuje vnímání prostoru. V širokém spektru rovnoměrně rozptyluje akustické odrazy. Místnost je rozptýleným zvukem více naplněná a více tak vnímání prostorovosti dominuje přímá osa uší k reproduktoru. Vyniknou kontury nástrojů a zvuk se projasní.

 • Zákaznické varianty na míru
 • Různé vzory
 • Různé velikosti
 • Více difuzní nebo absorpční vzory

Akustický Difuzor QRD67

€ 7 375

Umocňuje prostor při vnímání hudby, zvuk bude zřetelnější, detailnější. Rovnoměrně rozptyluje akustický tlak v místnosti a minimalizuje nežádoucí odrazy. 

 

 • Rozptyl od: 345 Hz
 • Počet bodů N: 67 x 67 = 4489
 • Rozměr: 168 x 168 x 32 cm
 • Hloubka panelu: 250 mm
 • Minimální vzdálenost od posluchače: 1,4 m

Silentmax®

Je 12 mm silný akustický panel, který se vyznačuje vynikající absorbcí akustické energie. Je vyroben ze 100 % PET recyklátu, panely jsou odolné, nehořlavé a barevně stálé. Velikost panelu je 244 x 122 cm. Z panelů lze vyřezat jakýkoliv požadovaný tvar. Akustický obraz – na panely umíme vytvořit potisk libovolného motivu, což tyto panely předurčuje nejen do moderních interiérů, ale i kanceláří zasedacích místností, učeben, posloucháren a podobně. Zkrátka všude tam, kde nepatří ozvěna a dobu dozvuku je potřeba zkrátit. Je dokázáno, že optimální doba dozvuku zvyšuje srozumitelnost řeči a soustředěnost posluchače. Proto se tyto panely také hodí jako akustický doplněk do tříd, učeben, posloucháren. Všude tam, kde je potřeba snížit ozvěnu a zlepšit akustickou pohodu

RDacoustic se může pyšnit kompletností svého portfolia. Našim zákazníkům chceme stranou reprosoustav nabídnout co nejúplnější služby v oblasti high end audia. Zákazníkovi poskytujeme servis i poté, co odejde dveřmi prodejny. Jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu audio řetězce je akustika místnosti. V tomto oboru krom produktů z naší dílny nabízíme také odborné poradenství na různých úrovních.

Měření s doporučením

Specializujeme se na akustiku interiérů, především pro High End Audio. Na základě měření doby dozvuku navrhneme patřičné akustické úpravy vedoucí k vyváženějšímu akustickému projevu poslechového prostoru.

Základní tipy jak zlepšit akustiku poslechového prostoru naleznete zde na našem blogu. Potřebujete-li s akustickým řešením poradit, kontaktujte nás.

Měření s vypracováním odborného posudku

Ve spolupráci s experimentální hlukovou laboratoří EHAKL (Ing. Michal Weisz, Ph.D.) při vysoké škole Báňské v Ostravě nabízíme:

 • Měření frekvenčních, směrových a odezvových vlastností reprosoustav
 • Měření dozvukových vlastností prostoru a jeho optimalizace ve vazbě na účel využití
 • Návrhy akustických úprav
 • Matematické modelování akustiky prostoru

 

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

Akustika místnosti nejen pro audiofily
30. 3. 2019

Ani se sebedokonalejší audio sestavou nedosáhnete dobrého výsledku v mizerných akustických podmínkách. Zajímá vás, jak zlepšit akustiku místnosti?

Teorie akustiky – chování zvuku v uzavřeném prostoru
30. 3. 2019

Pro pochopení chování zvuku v uzavřeném prostoru se neobejdeme bez trochy teorie.

Vnímání hudby – člověk není stroj
14. 5. 2018

Proč je pro náš sluch nelíbivá čistá sinusová křivka? Jak vlastně vnímáme pocit yukryté v hudbě?

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.