Akustika

V prostředí s mizernou akustikou bude poslech se sebedokonalejší audio sestavou vždy průměrný. Kvalitní akustické podmínky patří k nezbytným předpokladům pohody prostředí.

Moderní, minimalisticky zařízené obytné a reprezentativní prostory, konferenční místnosti, kanceláře s přemírou skla, betonu a tvrdých ploch vyžadují akustické doplňky pro zlepšení akustické pohody.

Hybridní akustický difuzor

€ 950

Zlepšuje vnímání prostoru. V širokém spektru rovnoměrně rozptyluje akustické odrazy. Místnost je potom rozptýleným zvukem více naplněná a více tak vnímání prostorovosti dominuje přímá osa uší k reproduktoru. Vyniknou kontury nástrojů a zvuk se projasní.

  • Zákaznické varianty na míru
  • Různé vzory
  • Různé velikosti
  • Více difuzní nebo absorpční verze

Akustický Difuzor QRD67

€ 5 900

Umocňuje prostor při vnímání hudby, zvuk bude zřetelnější, detailnější.

Rovnoměrně rozptyluje akustický tlak v místnosti a minimalizuje nežádoucí odrazy. 

 

Rozptyl od: 345 Hz
Počet bodů N: 67 x 67 = 4489
Rozměr: 168 x 168 x 32 cm
Hloubka panelu: 250 mm
Minimální vzdálenost od posluchače: 1,4 m

RDacoustic se může pyšnit kompletností svého portfolia. Našim zákazníkům chceme stranou reprosoustav nabídnout co nejúplnější služby v oblasti high end audia. Zákazníkovi poskytujeme servis i poté, co odejde dveřmi prodejny. Jedním z hlavních faktorů určujících kvalitu audio řetězce je akustika místnosti. V tomto oboru krom produktů z naší dílny nabízíme také odborné poradenství na různých úrovních.

Měření s doporučením

Specializujeme se na akustiku interiérů, především pro High End Audio. Na základě měření doby dozvuku navrhneme patřičné akustické úpravy vedoucí k vyváženějšímu akustickému projevu poslechového prostoru.

Základní tipy jak zlepšit akustiku poslechového prostoru naleznete zde na našem blogu. Potřebujete-li s akustickým řešením poradit, kontaktujte nás.

Měření s vypracováním odborného posudku

Ve spolupráci s experimentální hlukovou laboratoří EHAKL (Ing. Michal Weisz, Ph.D.) při vysoké škole Báňské v Ostravě nabízíme:

  • Měření frekvenčních, směrových a odezvových vlastností reprosoustav
  • Měření dozvukových vlastností prostoru a jeho optimalizace ve vazbě na účel využití
  • Návrhy akustických úprav
  • Matematické modelování akustiky prostoru

 

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

Akustika místnosti nejen pro audiofily
30. 3. 2019

Ani se sebedokonalejší audio sestavou nedosáhnete dobrého výsledku v mizerných akustických podmínkách. Zajímá vás, jak zlepšit akustiku místnosti?

Teorie akustiky – chování zvuku v uzavřeném prostoru
30. 3. 2019

Pro pochopení chování zvuku v uzavřeném prostoru se neobejdeme bez trochy teorie.

Vnímání hudby – člověk není stroj
14. 5. 2018

Proč je pro náš sluch nelíbivá čistá sinusová křivka? Jak vlastně vnímáme pocit yukryté v hudbě?

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.