RD OCC Silver RCA

RCA referenční propojovací kabel z ryzího stříbra OCC. Ruční výroba. Signálová cesta je pájena speciálním bezkyslíkatým cínem s přísadami stříbra.

Již žádné překážky v signálové cestě vašich audio komponentů.

Zjistit více 
RD OCC Silver RCA - 50 cm
Hloubka cm
Šířka 50 cm
Výška cm
Rozměry
€ 1 346
Cena
RD OCC Silver RCA - 75 cm
Hloubka cm
Šířka 75 cm
Výška cm
Rozměry
€ 1 754
Cena
RD OCC Silver RCA - 100 cm
Hloubka cm
Šířka 100 cm
Výška cm
Rozměry
€ 2 162
Cena
Popis produktu

RD OCC Silver RCA

Parametry

RCA konektory
Zlacené: 24 karátovým zlatem
Provedení: Utahovatelné
OCC kabel z ryzího stříbra
Krystalická mřížka: Jednotně orientovaná
Čistota stříbra: 99,99998 %
Dvojité stínění: Al-Mylar + SPC
Dielektrikum: Teflon
Průřez signálového vodiče 2x 0,33 mm
Rozměry
Délka: 75 cm
Průřez: 12 mm
Hmotnost: 420 g

Specifika

Precizní RCA konektory

Se signálovými částmi zlacenými 24 karátovým zlatem pro zvýšení povrchové vodivosti a minimalizaci skin efektu. Zlatá vrstva zaručuje dokonalý elektrický kontakt, chemickou stálost a odolnost proti oxidaci. Vnitřní signálový kolík je oddělen teflonovým pouzdrem od vnějšího prstence. Lamely vnějšího prstence se k protikusu utahují šroubováním šedého hliníkového krytu.

Kabel z OCC stříbra

Dvojitě stíněný (Al-Mylar + SPC opletení). Signálové vodiče jsou twistovány (krouceny). Dielektrikum mezi stíněním a signálovými vodiči je vyrobeno z teflonu, který zlepšuje frekvenční linearitu kabelu. Díky procesu tažení kovů OCC (Ohno Continuous Cast – 1986) lze dosáhnout čistoty stříbra 99.99998 %. Hlavní technologickou výhodou OCC je tažení vodiče ve směru jeho krystalické mřížky, podobně jako u tažení křemíku. Elektrický proud elektronů v OCC stříbře nemá žádné překážky oproti vodičům taženým standardní technologií, kde jsou mikrotrhlinky, nečistoty, vzdušný kyslík a produkty jeho oxidace. Pomocí OCC technologie lze táhnout drát o průměru 50 mikronů v délce až 6,5 km ve stejné orientaci krystalické struktury vodiče.

Doporučené

Příslušenství

Síťový filtr RD EMI Neutralizer
€ 7 486

Je komplexní síťový filtr s integrovanou přepěťovou ochranou. Účinně omezuje všudypřítomné VF rušení z napájecí sítě a poskytuje tak vašim citlivým audio komponentům čistý zdroj elektrického proudu. Zvětšením odstupu šumu na pozadí od užitečného signálu se zvuk stává křišťálovějším, s větším množstvím detailů.

Reprosoustavy Evolution
€ 21 175

Jsou určeny pro velmi věrný stereo poslech. Při podání hudby se vyznačují extrémním množstvím detailů, vynikající lokalizací nástrojů a prostorovostí. Obsahují pouze jeden vysoce citlivý reproduktor doplněný unikátní hornovou ozvučnicí.

Inspirováno minulostí, formováno přítomností.

 

Reprosoustavy Euphoria
€ 16 618

Originalitou řešení, optimalizací ozvučnice bez konstrukčních kompromisů, množstvím testů podložených měření vznikly reprosoustavy, které přináší velmi detailní poslech s mohutnou basovou složkou. Tyto unikátní high end reprosoustavy využívají ideálních vlastností širokopásmového reproduktoru. Vyznačují se detailním přednesem, vynikající prostorovostí a lokalizací nástrojů.

Okuste dokonalost podání nejjemnějších detailů.

Síťový filtr RD Power Filter
€ 1 210

Je unikátní síťový filtr kombinovaný s přepěťovou ochranou. Tento výrobek z dílny RDacoustic účinně chrání vaše audio komponenty i ostatní zařízení proti přepětí při úderu blesku a současně čistí napájení od nežádoucího elektromagnetického rušení („elektrosmogu“). Výsledkem je navýšení kvality zvuku vaší audio techniky.

Chraňte svá zařízení chytře.

Možná ještě nevíte

Otázky a odpovědi

Proč OCC stříbro?

OCC je v dnešní době nejdokonalejší technologií pro tažení vodičů. Co se týče celkové kvality, množství vnitřních mikrodefektů a celkové čistoty je o tři řády dokonalejší než v audiu používaná technologie OFC (Oxygen Free Copper). OFC měďěný vodič má kolem 1 300 změn krystalické mřížky na 1 m, zatímco OCC technologií je tažen jeden krystal v délce několika kilometrů. (Více o OCC, v angličtině, PDF)

OCC jednoduše poskytuje naprosto nejčistší základní platformu pro vedení signálu. Pro vedení signálu používáme OCC vodič s nejnižšími možnými nečistotami a s jednotně orientovanou krystalickou strukturou. V signálové cestě vašich high end audio komponentů tak nebudou překážky v podobě nesourodosti krystalické struktury a mikroprasklin vyskytujících se ve vodičích OFC.

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

Skin efekt existuje
19. 1. 2018

Je pojem „skin efekt“ve světě audiofilů pouze „vúdú klamem“, nebo má tento jev popsaný v roce 1892 J. C. Maxwellem skutečně vliv na reprodukci hudby?

Šum na pozadí v audiu
1. 8. 2020

Naše nové poslechové studio neslouží jen pro poslech hudby, ale poskytuje nám také dostatečný prostor pro různé experimenty a měření. Tento článek se bude zabývat měřením šumu audio sestavy ve slyšitelném spektru, kde mikrofonem měříme šum vycházející přímo z reproduktoru. Porovnávat budeme reálný šum zesilovače, který je napájen přímo ze sítě a potom přes síťový filtr RD EMI Neutralizer.

Měření síťového rušení v praxi
23. 11. 2019

Zajímá vás, jaké rušení se vyskytuje v rozvodné síti? Proč se vůbec zabývat filtrací napájení? Pro názornost jsem měření provedl na čtyřech různých místech. Pro porovnání byl zvolen klasický EURO kabel a RD Power Filter.

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.