Power Distributor RD-PD16-6

Je síťový distributor napětí navržený přímo pro napájení audio komponentů. Obsahuje jednostupňový EMI filtr, který účinně filtruje dnes často přítomné symetrické rušení. Precizní zpracování a design v kombinaci hliníku a dřeva pojí tento distributor se zbytkem našeho portfolia.

Robustní řešení nejen pro napájení audio sestav.

Zjistit více 
Hloubka  470 cm, Šířka  100 cm, Výška  60 cm
Rozměry
€ 983
Cena
Popis produktu

Power Distributor RD-PD16-6

Parametry

Obecné parametry
Max. celkový proud 16 A
Max. vstupní napětí 250 VAC
Max. trvale přenášený výkon 3600 W
Příkon bez zatížení 0,1 W
VF filtrace 9 kHz až 1 MHz (-3 dB až -12 dB)
Pojistka 16 A/T
Celkové parametry
Rozměry 470 x 60 x 100 mm
Hmotnost 1,9 kg
Teplota okolí -10 až +50°C
Typy zásuvek 6x European Schuko
Stupeň krytí IP20
Vnitřní pospojování Měď 2,5 mm²
  • Filtrace symetrického rušení
  • 6 síťových zásuvek
  • Napájení všech šesti zásuvek je vedeno hvězdicově z jednoho bodu
  • Hlavní vypínač

Specifika

Chytrá filtrace

Jednostupňový pasivní EMI filtr s proudově kompenzovanou tlumivkou účinně potlačuje symetrické rušení. Symetrické rušení se dnes velmi často vyskytuje v napájecí síti a zvyšuje úroveň šumu na pozadí. Vyšší klidový šum snižuje odstup užitečného signálu od tohoto šumu a tím degraduje kvalitu celé audio sestavy.

Lidský sluch má neuvěřitelnou citlivost jedna ku bilionu, proto je pro opravdový požitek důležitý každý detail.

Univerzálnost konfigurace

K tomuto síťovému distributoru máte možnost si zvolit vlastní přívodní kabel s EURO zásuvkou. Je také možné použít náš RD Power Filter, který v sobě integruje účinnou přepěťovou ochranu a EMI filtraci. RD Power Filter má příkon omezený na 500 W, což však bohatě stačí pro většinu audio sestav. Účinnost obou filtrů se potom sčítá.

Doporučené

Příslušenství

Síťový filtr RD Power Filter
€ 1 210

Je unikátní síťový filtr kombinovaný s přepěťovou ochranou. Tento výrobek z dílny RDacoustic účinně chrání vaše audio komponenty i ostatní zařízení proti přepětí při úderu blesku a současně čistí napájení od nežádoucího elektromagnetického rušení („elektrosmogu“). Výsledkem je navýšení kvality zvuku vaší audio techniky.

Chraňte svá zařízení chytře.

RD OCC Silver RCA
€ 1 346

RCA referenční propojovací kabel z ryzího stříbra OCC. Ruční výroba. Signálová cesta je pájena speciálním bezkyslíkatým cínem s přísadami stříbra.

Již žádné překážky v signálové cestě vašich audio komponentů.

Elektronkový zesilovač PP10
€ 3 250

Ultra lineární elektronkový zesilovač DIMD PP10 nabízí více, než se na první pohled může zdát.

Konstrukce zesilovače je bez použití plošných spojů, součástky jsou naletovány přímo na patice elektronek, aby bylo dosaženo co nejkratší signálové cesty. Elektronkový zesilovač PP10 se vyznačuje vynikající prostorovostí a podáním detailů.

Možná ještě nevíte

Otázky a odpovědi

Proč filtrovat napájení?

Elektromagnetické rušení EMI (electromagnetic interference), neboli „elektrosmog“ je všude kolem nás. V zalidněných městech, ale i na malých vesnicích přijímáme signál několika mobilních operátorů, naladíme rádio nebo televizi. Elektromagnetické vlnění se šíří jak vzduchem, tak napájecí sítí. Vysílače fungují v širokém kmitočtovém rozsahu od 1,5 MHz až do stovek GHz. Nižší frekvence se lépe přenášejí po rozvodné síti, ale i zde najdeme spoustu frekvencí vysokých.

Dnes téměř všechna zařízení obsahují spínané zdroje. Ty jsou společně s dalšími součástkami velkým znečišťovatelem elektrické rozvodné sítě. Tu sdílíte i s vašimi sousedy. Rušení od spínaných zdrojů (uvažme tepelná čerpadla, měniče solárních a větrných elektráren, nabíječky, TV, počítače, Wi-Fi a další spotřebiče jako například fény či mikrovlnné trouby) se přenáší po rozvodné síti až do vašich citlivých audio komponentů. Všechny spotřebiče by měly splňovat limity vyzařování, které definuje norma EN-61000-6-3. Rušení se ale od všech spotřebičů připojených k síti sčítá.

Citlivost lidského ucha

I když lidský sluchový aparát nemůže konkurovat netopýřímu, psímu, nebo kočičímu sluchu, i tak je velmi citlivý. Udává se, že slyšíme v rozsahu 20 Hz až 20000 Hz s citlivostí sluchu od 0 dB (práh slyšitelnosti) do 130 dB (práh bolestivosti). Jednotka akustického tlaku dB je logaritmická. Nejjemnější slyšitelný detail má akustickou intenzitu 10−12, což je jedna biliontina W/m2 (wattu na metr čtvereční), v porovnání s velmi hlasitou diskotékou 120 dB , která má akustickou intenzitu 1 W/m2.

Bilion, nebo milion milionů: tak obrovský rozsah jsme schopni slyšet. Dáme-li na hromadu milion mincí a těchto hromad budeme mít milion a všechny je dáme na jednu hromadu, přihodíme-li nebo ubereme jednu minci, tento neuvěřitelně malý rozdíl je schopné lidské ucho zaznamenat. I malý přírůstek v rušení, zesíleném zesilovačem spolu s užitečným signálem, bude slyšitelný.

Proč by nás měly zajímat vysoké frekvence?

Lidský sluch je fyziologicky omezen frekvencí 20 kHz a vyšší frekvence náš sluchový aparát není schopen zaznamenat. V mládí slyšíme frekvence vyšší, s přibývajícím věkem slyšitelná frekvence snižuje. Nemůžeme slyšet například frekvenci 1 MHz, ale můžeme slyšet a slyšíme nízké frekvence modulované na frekvencích vysokých. Na stejném principu funguje amplitudová modulace u rádia, kde se nízké slyšitelné frekvence modulované na vysoké frekvenci přenášejí vzduchem – AM vysílání. A stejně jako vzduchem se vysoké frekvence šíří i dráty elektrického vedení.

Šum na pozadí

Šum, hluk, neboli znečištění je všudypřítomné. V elektrotechnice je to elektrický signál korespondující s akustickým šumem, nebo vizuální šum viditelný jako velké zrno na digitálních fotografiích či videosnímcích. EMI Neutralizer výrazně redukuje elektromagnetické rušení – šum ze sítě. Vyniknou i ty nejjemnější detaily v hudbě, které jsou jinak skryty v oblasti šumu.

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

K čemu Síťový filtr pro Audio?
23. 1. 2018

Je dnes externí Síťový filtr pro Audio vůbec k něčemu? Proč není kvalitní síťový filtr součástí většiny spotřební elektroniky? Proč nás má zajímat vysokofrekvenční rušení, když ho neslyšíme, ani nevidíme?

Měření síťového rušení v praxi
23. 11. 2019

Zajímá vás, jaké rušení se vyskytuje v rozvodné síti? Proč se vůbec zabývat filtrací napájení? Pro názornost jsem měření provedl na čtyřech různých místech. Pro porovnání byl zvolen klasický EURO kabel a RD Power Filter.

Kvalita zemnění nejen pro audiofily
18. 1. 2020

Jak a proč kvalita zemnícího potenciálu ovlivňuje naši audio sestavu a jak můžeme zemnící potenciál vylepšit.

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.