Elektronkový zesilovač PP10

Ultra lineární elektronkový zesilovač DIMD PP10 nabízí více, než se na první pohled může zdát.

Konstrukce zesilovače je bez použití plošných spojů, součástky jsou naletovány přímo na patice elektronek, aby bylo dosaženo co nejkratší signálové cesty. Elektronkový zesilovač PP10 se vyznačuje vynikající prostorovostí a podáním detailů.

Zjistit více 
Hloubka  43 cm, Šířka  28 cm, Výška  16 cm
Rozměry
€ 3 250
Cena
Popis produktu

Elektronkový zesilovač PP10

Tento zesilovač jsme nezvolili náhodou. Souzní s naší filosofií použití minima kvalitních součástek a jedná se o špičkový zesilovač s dostačující výkonovou rezervou pro velmi citlivé reprosoustavy, jako jsou například naše modely Evolution nebo Euphoria.

Parametry

Technické parametry
Pracovní třída: AB
Topologie výstupu: Push-Pull, UL
Výstupní elektronky: 4x EL84
Řídící elektronky: 2x ECC83
Nominální zatížení výstupu: 6 nebo 8 Ohm
Maximální výkon: 2x 10 W
Vstupy: 4 RCA pairs
Citlivost vstupu: 420 mV
THD @ 1 W (1 kHz): <0,1 %
THD @ 10 W (1 kHz) <0,3 %

Specifika

Komponenty vysoké třídy přesnosti

Metalizované polypropylénové kondenzátory společně s ručním bodovým pájením (bez plošných spojů) zajišťují velmi nízký šum a celkové harmonické zkreslení. Každý hudební nástroj se tak projevuje ještě přirozeněji a živěji. V DIMD PP10 jsou dále použity pouze metalizované rezistory s nízkou výrobní tolerancí. Výsledkem je nízká hladina šumu a zároveň všechny výhody přesně vyváženého stereo zesilovače.

Konstrukce bez použití pošných spojů

DIMD PP10 Stereo je konstruován podle nejvyšších standardů. Použitím konstrukce s ručním bodovým pájením je dosaženo minimálních délek signálové cesty a ideálního rozvržení zemnících potenciálů. I díky tomu má elektronkový zesilovač PP10 velmi nízký šum. PP10 využívá push-pull zapojení ve třídě AB. Vyznačuje se extrémně nízkým harmonickým a intermodulačním zkreslením.

Přesně nastavený pracovní bod

Díky vnitřnímu zapojení bodovým pájením a komponentům vysoké třídy přesnosti by elektronkový zesilovač PP10 vykazoval vynikající výsledek i bez jakékoli celkové zpětné vazby. Použitím velmi jemné zpětné vazby 6 dB jsou všechny hlavní parametry drženy v ideálním pracovním bodě. A výsledek? Perfektně vyvážená frekvenční odezva, velmi nízké harmonické zkreslení a optimální tlumící faktor.

Spárované elektronky

Ať už jde o přesnost, čistost, nebo jakékoli jiné hodnocení kvality zvuku, na kvalitě elektronek záleží. V zesilovači PP10 jsou použity pouze spárované proslulé dvojité triody ECC83 v předzesilovači, a spárovaný kvartet pentod EL84 v zesilovači. Každý pár a kvartet je spárovaný speciálně pro DIMD PP10.

Doporučené

Příslušenství

Power Distributor RD-PD16-6
€ 983

Je síťový distributor napětí navržený přímo pro napájení audio komponentů. Obsahuje jednostupňový EMI filtr, který účinně filtruje dnes často přítomné symetrické rušení. Precizní zpracování a design v kombinaci hliníku a dřeva pojí tento distributor se zbytkem našeho portfolia.

Robustní řešení nejen pro napájení audio sestav.

RD OCC Silver RCA
€ 1 346

RCA referenční propojovací kabel z ryzího stříbra OCC. Ruční výroba. Signálová cesta je pájena speciálním bezkyslíkatým cínem s přísadami stříbra.

Již žádné překážky v signálové cestě vašich audio komponentů.

Reprosoustavy Evolution
€ 21 175

Jsou určeny pro velmi věrný stereo poslech. Při podání hudby se vyznačují extrémním množstvím detailů, vynikající lokalizací nástrojů a prostorovostí. Obsahují pouze jeden vysoce citlivý reproduktor doplněný unikátní hornovou ozvučnicí.

Inspirováno minulostí, formováno přítomností.

 

Možná ještě nevíte

Otázky a odpovědi

Je jmenovitý výkon 10 W dostatečný?

Pro poslech v domácím prostředí s vysoce citlivými reprosoustavami je výkon 10 W rozhodně dostatečný. Pocitově hlasitého poslechu lze dosáhnout již při výkonové hladině 0,8-1 W.

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

Akustika místnosti nejen pro audiofily
30. 3. 2019

Ani se sebedokonalejší audio sestavou nedosáhnete dobrého výsledku v mizerných akustických podmínkách. Zajímá vás, jak zlepšit akustiku místnosti?

K čemu Síťový filtr pro Audio?
23. 1. 2018

Je dnes externí Síťový filtr pro Audio vůbec k něčemu? Proč není kvalitní síťový filtr součástí většiny spotřební elektroniky? Proč nás má zajímat vysokofrekvenční rušení, když ho neslyšíme, ani nevidíme?

Novodobá renesance hornové ozvučnice
20. 12. 2017

Princip hornové ozvučnice je znám velmi dlouho. Mayové, Keltové i Egypťané (dokonce již v předdynastickém období) dokázali využít fyzikálních vlastností zvířecího dutého rohu

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.