Elektronkový zesilovač PrimaLuna EVO 200

Nabízí vynikající poměr ceny a kvality. Tento uznávaný zesilovač poskytuje nadstandardní vyváženost zvuku, vynikající prostorovost a zřetelnost.

Přesvědčte se na vlastní uši.

Zjistit více 
Hloubka  35 cm, Šířka  41 cm, Výška  21 cm
Rozměry
€ 3 475
Cena
Popis produktu

Elektronkový zesilovač PrimaLuna EVO 200

Značka PrimaLuna představuje novou sérii elektronkových zesilovačů EVO. Vyznačují se vynikajícím poměrem ceny a kvality jak vlastního zpracování, tak především kvality zvukové.

Parametry

Obecné parametry
Dálkové ovládání Ano
Maximální výstupní výkon 44 W/kanál
Frekvenční odezva 10Hz až 65 kHz +-1dB
Harmonické zkreslení THD 0,2 % (1 W)
Odstup signál / šum 86 dB
Vstupní impedance 100 kOhm
Celkové parametry
Celkový příkon 280 W
Hmotnost 23 kg
Rozměry 405 x 365 x 205 mm
Vstupy 4 x RCA
Výstupy 4,8 Ohm, sluchátka
Elektronky 4x EL34, 4x 12AU7

Specifika

Adaptivní AutoBias ™

Adaptivní AutoBias monitoruje a plynule upravuje pracovní bod elektronek. Zvyšuje výkon díky dramatickému snížení zkreslení a prodlužuje životnost elektronek. Adaptivní autobias ve skutečnosti zlepšuje celkovou kvalitu zvuku. Mezi 12 a 30 W klesá naměřená úroveň zkreslení o více než 40 %. Elektronky navíc nemusí být spárovány. Obvod nové generace Adaptive Auto Bias™ přichází s novým rozsáhlým ochranným obvodem koncového stupně s relé + B pro ochranu výstupních transformátorů, rezistorů a vysokonapěťového napájecího zdroje v případě selhání elektronky. Tento obvod je chráněn snadno přístupnou pojistkou umístěnou vedle hlavního vypínače.

Přepínač Biasu

Integrované elektronkové zesilovače série EVO jsou vybaveny přepínačem úrovně předpětí pro určité typy elektronek. Low Bias je pro EL34s (nebo ekvivalentní elektronky) a High Bias pro KT88s, KT120s nebo KT150s (nebo ekvivalentní elektronky). Při výměně elektronky se musíte obávat ruční kalibrace pracovního bodu. Jednoduše přepněte přepínač biasu (se sníženou hlasitostí).

Pokud použijete „nesprávné“ nastavení předpětí pro používané elektronky, nemusíte se obávat zničení přístroje. Pouze jste nezvolili „optimální“ nastavení předpětí.

Ultra-lineární / Triodový mód

Zesilovač EVO 300 a 400 navíc poskytují možnost přepínat mezi výstupy Ultralineární a Triodový pomocí dálkového ovládání. Mezi režimy můžete přepínat i když je zesilovač v provozu. Zesilovače EVO 300 a 400 se po zapnutí vždy spustí v ultralineárním režimu. Na předním panelu jsou umístěny dvě LED diody, které označují režim, ve kterém zesilovač pracuje: Červená - ultralineární; Zelená - trioda.

Ultralineární režim vs. triodový režim

Ultralineární režim působí pevněji na reproduktory, zvuk je přesný, dynamický a s velkými vnitřními detaily.

Charakter triody lze nejlépe popsat jako teplejší na horních i spodních kmitočtech, přičemž střední pásmo je o něco výraznější. Zvuk je uvolněnější. Výstupní výkon zesilovače v Triodovém režimu klesne zhruba na polovinu ve srovnání s Ultralineárním.

Doporučené

Příslušenství

Reprosoustavy Evolution
€ 21 175

Jsou určeny pro velmi věrný stereo poslech. Při podání hudby se vyznačují extrémním množstvím detailů, vynikající lokalizací nástrojů a prostorovostí. Obsahují pouze jeden vysoce citlivý reproduktor doplněný unikátní hornovou ozvučnicí.

Inspirováno minulostí, formováno přítomností.

 

Síťový filtr RD EMI Neutralizer
€ 7 486

Je komplexní síťový filtr s integrovanou přepěťovou ochranou. Účinně omezuje všudypřítomné VF rušení z napájecí sítě a poskytuje tak vašim citlivým audio komponentům čistý zdroj elektrického proudu. Zvětšením odstupu šumu na pozadí od užitečného signálu se zvuk stává křišťálovějším, s větším množstvím detailů.

Síťový filtr RD Power Filter
€ 1 210

Je unikátní síťový filtr kombinovaný s přepěťovou ochranou. Tento výrobek z dílny RDacoustic účinně chrání vaše audio komponenty i ostatní zařízení proti přepětí při úderu blesku a současně čistí napájení od nežádoucího elektromagnetického rušení („elektrosmogu“). Výsledkem je navýšení kvality zvuku vaší audio techniky.

Chraňte svá zařízení chytře.

Vybrané příspěvky

Z našeho blogu

Akustika místnosti nejen pro audiofily
30. 3. 2019

Ani se sebedokonalejší audio sestavou nedosáhnete dobrého výsledku v mizerných akustických podmínkách. Zajímá vás, jak zlepšit akustiku místnosti?

Měření síťového rušení v praxi
23. 11. 2019

Zajímá vás, jaké rušení se vyskytuje v rozvodné síti? Proč se vůbec zabývat filtrací napájení? Pro názornost jsem měření provedl na čtyřech různých místech. Pro porovnání byl zvolen klasický EURO kabel a RD Power Filter.

Šum na pozadí v audiu
1. 8. 2020

Naše nové poslechové studio neslouží jen pro poslech hudby, ale poskytuje nám také dostatečný prostor pro různé experimenty a měření. Tento článek se bude zabývat měřením šumu audio sestavy ve slyšitelném spektru, kde mikrofonem měříme šum vycházející přímo z reproduktoru. Porovnávat budeme reálný šum zesilovače, který je napájen přímo ze sítě a potom přes síťový filtr RD EMI Neutralizer.

Válka dynamického rozsahu
22. 12. 2017

Bude to téměř devět let, co Ian Shepherd vyhlásil den dynamického rozsahu. Změnilo se něco?

Teorie akustiky – chování zvuku v uzavřeném prostoru
30. 3. 2019

Pro pochopení chování zvuku v uzavřeném prostoru se neobejdeme bez trochy teorie.

Vnímání hudby – člověk není stroj
14. 5. 2018

Proč je pro náš sluch nelíbivá čistá sinusová křivka? Jak vlastně vnímáme pocit yukryté v hudbě?

Přihlaste se

Odběr novinek

Dáme vám vědět o naší účasti na výstavách, o nových recenzích a produktech, o nových místech, kde si můžete reprosoustavy poslechnout, nebo o nových příspěvcích na našem blogu. Nebudeme vám posílat spam.